Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Czy starsze budynki posiadać muszą świadectwa energetyczne

Rynek nieruchomości w naszym kraju całkiem niedawno spotkały spore zmiany. Zaczęły bowiem obowiązywać regulacje mówiące o potrzebie zrobienia certyfikatów energetycznych. Główną rolą tych dokumentów jest informowanie o tym, jak duże zużycie energii potrzebne będzie przy konkretnym obiekcie. Przede wszystkim będzie tu chodziło o ogrzewanie, gdyż tu zapotrzebowanie energetyczne jest największe, lecz również i chłodzenie, wentylację czy podgrzewanie użytkowej wody. A takie zapotrzebowanie bardzo może się różnić, na przykład ze względu na poziom izolacji ścian czy jakość i szczelność zainstalowanych okien.

Aktualnie tego typu świadectwo posiadać muszą wszystkie budynki powstałe po roku 2009, bez względu na to, co planują ich właściciele. Przy starszych budynkach świadectwo energetyczne potrzebne będzie wyłącznie wtedy, gdy ktoś będzie je chciał sprzedać czy wynająć. Ale być może za jakiś czas i to się zmieni, bo najprawdopodobniej weryfikować będzie trzeba także starsze obiekty, mające nawet więcej niż trzydzieści lat. Sama ocena nie może robiona być przez przypadkową osobę, a jedynie przez kogoś, kto ma uprawnienia do tego. Lecz również doświadczenie i umiejętności które mu pozwalają zrobić rzetelnie i dokładnie.

Nie powinno być żadnego problemu z wyszukaniem kogoś, kto się zajmie taką sprawą. Jeżeli się nie ma nikogo znajomego, to można na przykład skorzystać z internetu. Wystarczy w wyszukiwarce wpisać hasło Świadectwa energetyczne budynków, a następnie przeglądnąć zwrócone wyniki.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY