Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

O czym trzeba pamiętać wybierając żywą choinkę

Dla większości osób jednym z podstawowych przedświątecznych zakupów jest naturalna choinka. W ostatnich czasach takie drzewka cieszą się coraz większym zainteresowaniem, gdyż mają one szereg istotnych zalet. W pierwszej kolejności dają one znacznie inną atmosferę we wnętrzu niż sztuczne choinki. Jest kilka gatunków, które przez kilka tygodni pięknie potrafią pachnieć aromatem żywicy, dzięki czemu poczuć się wtedy można jak w prawdziwym lesie. Poza tym każda naturalna choinka będzie jedyna i niepowtarzalna, co też stanowi duży plus w stosunku do sztucznych. Kolejną istotną rzeczą będzie ekologia, na jaką zwraca się obecnie coraz większą uwagę.

Jodły czy świerki uprawiane są na specjalnych plantacjach, gdzie przez kilka lat rosną, stanowiąc dom dla wielu zwierząt i owadów. Ponieważ są to sztuczne plantacje, to w żaden sposób nie jest niszczone środowisko naturalne, a zagospodarowuje się w ten sposób na przykład nieużytki, jakie ciężko by było wykorzystać w inny sposób. Z tego też powodu jedną z pierwszych rzeczy, jaką trzeba zobaczyć przy zakupie choinki jest jej pochodzenie. Każdy ze sprzedawców powinien posiadać dokumenty potwierdzające pochodzenie, jeśli nie będzie ich chciał pokazać, to lepiej znaleźć inne miejsce.

Żywych choinek można szukać w sporej ilości miejsc. Dużą popularnością przede wszystkim się cieszą rozmaite markety, tam przeważnie jakieś stoisko z choinkami się znajdzie. Zaglądnąć też można na place targowe i bazary, a także skorzystać z internetu. Jeśli w wyszukiwarce się wpisze hasło świerk cięty hurt śląskie, to się otrzyma namiary na firmy, w jakich zamówić można choinkę, albo pojedynczą, albo trochę więcej. Ponieważ aktualnie w sprzedaży będzie parę różnych gatunków, to warto poznać czym one się cechują i wybrać taki, który będzie najbardziej odpowiadał.

Jeszcze do niedawna najbardziej popularne były pospolite świerki, jakie są niedrogie, posiadają przyjemny, żywiczny aromat, ale też jedną dużą wadę. Mianowicie po niedługim czasie dość mocno z nich wypadają igły, i trzeba je niestety systematycznie sprzątać. Pozostałe gatunki świerków, czyli kłujący i srebrzysty, mają już znacznie trwalsze igły, ale one już się nie cieszą takim zainteresowaniem. Zapewne dlatego, że od kilku lat najchętniej są wybierane jodły kaukaskie. Ten gatunek u nas naturalnie nie występuje ze względu na odmienne wymagania, ale na plantacjach da się go uprawiać. Jodły posiadają gęste, zielone gałęzie, i bardzo ładnie się prezentują nawet z niewielką liczbą ozdób.

Z reguły we wszystkich punktach sprzedaży będą dostępne drzewka w różnych wielkościach. Z tego też powodu warto zastanowić się dobrze, czego się potrzebuje, i wybrać taką, która najlepiej spasuje. Trzeba przy tym zwrócić uwagę na to, żeby drzewko było niedawno ścięte i posiadało ładne, nie wysuszone gałęzie. W niektórych punktach sprzedaży drzewka się pojawiają już na początku grudnia, i w takim przypadku na święta niekoniecznie już one będą w dobrym stanie. Po zakupie choinki należy ją przystosować odpowiednio do temperatur panujących w mieszkaniu. Niezwykle istotne jest także jej trzymanie w jakimś pojemniku z wodą, co znacznie wydłuży czas świeżości.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY