Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Wybranie przypodłogowych listew – na co zwracać uwagę

Podłogi i ściany dają wnętrzu indywidualnego, niepowtarzalnego stylu, lecz to różne dodatki decydują tak naprawdę o tym, czy wszystko będzie idealnie wyglądać. A jednym z takich dodatków są przypodłogowe listwy, na które wielu ludzi nie zwraca szczególnej swojej uwagi. Głównym zadaniem tego typu listew jest zakrywanie szczelin, które są konieczne na przykład przy kładzeniu gotowych desek czy paneli.

Dzięki temu nie będzie widać tych mało ładnie wyglądających szpar, a także nie będą się w nich gromadziły zanieczyszczenia. Pod listwami kładzie się też często różnego rodzaju okablowanie, na przykład do internetu czy telewizji, wiele ich modeli dysponuje specjalnymi miejscami do tego celu. Lecz funkcjonalność i względy praktyczne to nie jest wszystko, istotne także będzie to, żeby założone listwy ładnie wyglądały, dobrze uzupełniając stylistykę pomieszczenia.

Dlatego też przy ich wyborze warto zwrócić uwagę na kilka istotnych kwestii. W pierwszej kolejności istotny jest materiał, z którego listwy korner venezia są wykonane. Aktualnie najbardziej popularne są listwy wykonane z tworzyw sztucznych i MDF. Nie kosztują one zbyt wiele, a szeroka gama kolorów i wzorów pozwala dopasować je do koloru ścian i podłóg. W przypadku listew zrobionych z MDF nie trzeba stosować dodatkowych narożników, ponieważ można je przycinać pod dowolnymi kątami. Szkół na dobór kolorów jest co najmniej parę. Jeszcze do niedawna najczęściej dopasowywało się kolor listew do koloru podłogi albo ścian, tak żeby wszystko tworzyło jednolitą całość.

Lecz coraz częściej stosuje się zasadę kontrastu, dzięki czemu ten element jest mocno widoczny, jednocześnie się przy tym prezentując elegancko i nowocześnie. Warto zwrócić również swoją uwagę na całkowitą wysokość listew. W niższych wnętrzach powinny mieć one co najwyżej 8 centymetrów wysokości, bo inaczej będą ciężko wyglądały. W wysokich pomieszczeniach można sobie pozwolić nawet na listwy 10-centymetrowe. Jeśli ktoś nie będzie wiedział, które listwy ma wybrać, to powinien odwiedzić jakiś sprawdzony Korner sklep i w nim poprosić o pomoc.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY