Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Jak działają i do czego są wykorzystywane króćce pomiarowe

Odpowiednie projektowanie instalacji przemysłowych będzie wymagało tego, aby dostępna w nich była możliwość kontrolowania parametrów pracy. Ma to bardzo duże znaczenie, ponieważ przekroczenie któregoś z nich może spowodować dość poważne zagrożenie dla otoczenia czy pracowników. Dość powszechnie w instalacjach tego typu są więc montowane rozmaite układy czujników. Do używanych najczęściej należą manometry, ciśnieniomierze i przepływomierze, ale jest ich znacznie więcej.

Oprócz tego w niektórych przypadkach będzie też konieczne wykonanie wzrokowej inspekcji albo przy pomocy sondy, i również należy przewidzieć dostęp do tego typu miejsc. Z powodów konstrukcyjnych takie czujniki przeważnie się instaluje w dedykowanych elementach, zwanych króćcami. Króćce pomiarowe należy przykręcić lub przyspawać do rury, a następnie do środka wkładany jest czujnik.

Wewnętrzną średnicę dopasować należy w taki sposób, aby nie było dużego problemu z zainstalowaniem czujnika, dość często do tego wykorzystywane połączenie na gwint. Z uwagi na duże możliwości zastosowania każdy króciec pomiarowy wyglądać może nieco inaczej, to znaczy mieć inne rozmiary, średnicę czy długość, oraz być przeznaczony do innych substancji. Elementy te dostępne są na rynku w dużej ilości standardowych wymiarów, lecz jeśli okaże się to konieczne, to można rzecz jasna wykonać je na zamówienie. Wystarczy przygotować odpowiednią specyfikację, a króćce producent zrealizuje wszystko tak, jak będzie wymagane.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY