Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Jakie płytki najlepiej się sprawdzą w łazience

Osoby planujące kompleksowy remont swojej łazienki bardzo często stają przed problemem wyboru odpowiednich płytek. Ich wybór jest bowiem na rynku tak duży, że niekiedy jest się zwyczajnie trudno zdecydować, tak dużo wzorów będzie się podobać. A możliwości w tym względzie jest naprawdę dużo, bo krajowi producenci mają pokaźną ofertę swoich wyrobów, a w wielu sklepach można też kupić niezwykle ciekawe i oryginalne hiszpańskie płytki.

Podczas zakupu trzeba zwrócić uwagę na kilka istotnych kwestii. Przede wszystkim dla wszystkich kupujących ważna chyba będzie kolorystyka i wzór, które powinno się dobrać do wielkości łazienki. W przypadku dużych łazienek nie ma dużego znaczenia, czy ułożona na ścianach glazura będzie w jasnej czy ciemnej barwie, gdyż każda z nich będzie ładnie wyglądać. W mniejszych łazienkach na pewno lepiej postawić na jasną kolorystykę – ciemne płytki łazienkowe zmniejszą jeszcze optycznie przestrzeń. To samo jest z rozmiarami płytek.

Aktualnie coraz częściej klienci wybierają płytki duże, ale one również w małych łazienkach raczej się nie sprawdzą. To, o czym wiele osób zapomina podczas zakupu, to techniczne parametry, a te również są bardzo istotne. Zwłaszcza istotne to jest w przypadku płytek na podłogę, jakie muszą być odporne na uszkodzenia mechaniczne, a także posiadać wysoką antypoślizgowość. Jeżeli kupowane są mozaiki gresowe, to wymienione przed chwilą cechy nie mają aż takiego znaczenia, za to sprawdzić należy nasiąkliwość.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY