Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Kilka wskazówek na temat wyboru huśtawki ogrodowej

Posiadacze ogrodów przy domu mają mnóstwo możliwości na ich zagospodarowanie. Jednym z oryginalniejszych, a z pewnością bardzo praktycznych pomysłów, będzie postawienie huśtawki. Tego typu huśtawka ogrodowa to świetne miejsce na odpoczynek, huśtając się można poczytać książkę, po prostu się polenić, a nawet zdrzemnąć. Wybór odpowiedniego modelu powinien być uzależniony od paru rzeczy. Przede wszystkim ważna jest ilość miejsca w ogrodzie.

Jeśli ogólna powierzchnia nie jest zbyt duża, to raczej lepiej zrezygnować z większych modeli. Typowy stelaż huśtawki ogrodowej dla kilku użytkowników może być długi nawet na 2,5 metra, więc cała konstrukcja będzie zajmować kawałek terenu. Trzeba również wziąć pod uwagę sposób montażu.

W przypadku większych modeli jest zalecane, aby były one stawiane na utwardzone powierzchni, takiej jak beton, żwir czy słupy. Kolejną sprawą, o którą należy zadbać, jest bezpieczeństwo. Pomimo że pozornie huśtawka do ogrodu wydaje się zwyczajnym urządzeniem, na jakim ciężko sobie zrobić krzywdę, to w praktyce nie do końca tak jest. Jeśli pod wpływem ciężaru paru użytkowników coś popęka, to takie zdarzenie może się skończyć poważnym wypadkiem. Z tego też powodu ważne jest maksymalne obciążenie.

Powinno być ono przynajmniej 10 procent większe od całościowej wagi użytkowników tego sprzętu, ale jeśli będzie więcej, to nic się nie stanie. Przy czym należy sprawdzić dokładnie nie tylko na samą konstrukcję stelaża, ale również resztę osprzętu, to znaczy liny, łańcuchy, sprężyny oraz tuleje. Każdy z tych elementów będzie decydować o maksymalnym udźwigu, ale również o tym, jak długo huśtawka będzie sprawna.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY