Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Najważniejsze zasady prawidłowego montażu paneli podłogowych

Kiedy zdecydujemy się sami instalować panele powinniśmy pamiętać o kilku niezmiernie istotnych zasadach. Po pierwsze już w trakcie pomiarów wypada wziąć pod uwagę szczeliny dylatacyjne przy każdej ścianie. Panele podłogowe są typem powierzchni pływającej, co oznacza, że nie przytwierdzamy jej do podłoża klejem lub śrubami – więcej na panele promocje sklep. Jeśli będziemy przestrzegać tych dwóch zarządzeń nie musimy się obawiać wybrzuszeń lub też pęknięć.

Montaż powinien być również realizowany prostopadle do okien. Ustrzeże nas to przed rzucającymi się w oczy cieniami na łączeniach. Faworyzujemy dwa rodzaje łączeń. Pierwsze z nich jest zdecydowanie łatwiejsze oraz polega na posmarowaniu stosownego frezu klejem i złożeniu go z kolejnym detalem podłogi. Łączenie to jest jednak niezmiernie niekomfortowe gdyż w trakcie zniszczenia jednego z szczegółów praktycznie nie możliwe jest rozebranie podłogi bez uszkodzeń.

Dodatkowym typem łączenia są tak oznaczane zatrzaski. Panele z łączeniem zatrzaskowym możemy wielokrotnie rozbierać oraz składać. Jest to niesłychanie wygodne przy wymianie któregoś z detalów. Jakim sposobem przygotowywać się do montażu paneli? Gdy już zakupimy wymarzone panele nadchodzi czas na zgodny montaż. Zanim zabierzemy się za tą pracę, należy zadbać o obecność kilku fundamentalnych narzędzi.

Jeśli nie wykonujemy nazbyt często nawet drobnych remontów może się okazać, że będziemy musieli kupić takie instrumenty, jak pasy uciskowe czy poziomica wodna. Jeszcze nim wyjdziemy z sklepu zatroszczmy się też o zakup poprawnego nośnika pod nasze panele, najczęściej jest to gąbka lub też folia. Kiedy już wyniesiemy z pomieszczenia w jaki będziemy układać panele podłogowe wszystkie meble oraz oprzyrządowania, możemy zabrać się do pracy.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY