Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Podstawowe informacje w temacie wyboru wideodomofonu, krótki opis podstawowych funkcjonalności

Posiadacze domów mieszkalnych coraz częściej rezygnują z klasycznych domofonów montując wideodomofony. Różnice cenowe są niewielkie, a zobaczenie kto właśnie stoi przy bramie nie tylko będzie dużo bardziej wygodna, ale też poprawia poziom bezpieczeństwa. Typowy wideodomofon jednorodzinny składa się z co najmniej dwóch głównych elementów, lecz w zależności od wersji mogą pojawić się dodatkowe.

Pierwszą z nich jest jednostka zarządzająca sterowaniem, wyposażona w wyświetlacz o przekątnej kilku cali. Dzięki odpowiednio dużej rozdzielczości można bez żadnego problemu przyjrzeć się dzwoniącym osobom. Ponieważ jednostka posiadająca wyświetlacz musi zostać przymocowana w konkretnym miejscu, to w przypadku dużej posiadłości praktyczniejszym rozwiązaniem będzie pilot, którym da się sterować otwieraniem bez konieczności wstawania z fotela.

Całkiem nowe funkcjonalności mają urządzenia dysponujące obsługą sieci wi-fi. Przy takich modelach można sterować wszystkim przy użyciu aplikacji na smartfona, bez konieczności bycia w domu. Jednym z najpopularniejszych tego typu modeli jest wideodomofon eura, bardzo często kupowany przez wymagających klientów. Kolejną istotną częścią wideodomofonów jest jednostka zewnętrzna, instalowana przy bramie.

Moduł ten jest wyposażony w niewielką kamerę, z której obraz przy pomocy sieci wi-fi albo przewodów zostaje dostarczony do domu. Dla posiadaczy domów bliźniaczych ciekawym rozwiązaniem może też być wideodomofon dwurodzinny. Urządzenie tego typu świetnie się sprawdzi w przypadku, kiedy jest tylko jedna brama wejściowa i dwa osobne domy.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY