Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Świadectwo energetyczne – co to jest i kto je musi posiadać

Jeżeli ktoś chciałby sprzedać obecnie mieszkanie czy dom, które wybudowane zostały przed 2009 rokiem, to pamiętać musi o spełnieniu jednej ważnej formalności. Chodzi mianowicie o energetyczne świadectwo, które jest niezbędne przy takiej transakcji. Za niewywiązanie się z tego obowiązku będą grozić dość poważne finansowe konsekwencje, z tego też powodu nie należy o nim zapominać. Zresztą dotyczy to nie tylko sprzedaży, lecz również i wynajmu, przy nim również wspomniany dokument będzie potrzebny.

Koszty zrobienia tego typu świadectwa do wysokich nie należą, potencjalne kary wynoszą znacznie więcej. Jeśli do ocenienia jest nieduży dom czy mieszkanie, to bez żadnego problemu nowino się udać zamknąć w sumie kilkuset złotych. Posiadacze nieco większych obiektów też trochę więcej zapłacą, ale dla osoby prywatnej nie przekroczy to z reguły tysiąca. Nie powinno być też żadnych problemów ze znalezieniem fachowca czy też firmy, jaka to zrealizuje.

Po podaniu w wyszukiwarce słów audyty energetyczne czyste powietrze dostanie się listę adresów, starczy wybrać jakiś, zadzwonić i umówić się prace. Zapewne będzie trzeba dostarczyć określone dokumenty i zdjęcia budynku, ale wszystko to już powie osoba wykonująca świadectwo. Taki dokument dostać można w formie elektronicznej i papierowej, obie są uznawane przez wszystkie instytucje. Jeżeli w budynku nie będzie żadnych modyfikacji, to certyfikat będzie ważny przez 10 lat. Ale jeśli wykonane zostaną jakieś większe przeróbki, to trzeba go będzie powtórzyć.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY