Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

W jakich przypadkach potrzebne energetyczne świadectwo budynku

Temat energetycznych świadectw zaczął się już pojawiać wiele lat temu. Pierwsze przepisy, które zaczęły obowiązywać, nakładały obowiązek posiadania takiego dokumentu przede wszystkim posiadaczom nowo stawianych budynków. Lecz w 2023 roku nastąpiła duża zmiana przepisów, i obecnie ten obowiązek został znacznie poszerzony. Obecnie jeżeli budynek został postawiony wcześniej niż w 2009 roku, a właściciel będzie chciał go sprzedać lub wynająć, to wówczas będzie się musiał postarać o wykonanie takiego świadectwa. To, o czym część osób zapomina, to fakt, że obowiązek obejmuje również nieco starsze budynki, jakie przeszły modernizację. Taka modernizacja może na przykład obejmować wymienienie okien czy wykonanie kompleksowego ocieplenia, i zgodnie z przepisami postarać się będzie wtedy trzeba o zrobienie nowego dokumentu. Szczęśliwie obecnie z tym nie ma żadnego problemu, a świadectwo energetyczne domu w zależności od wielkości budynku przeciętnie kosztuje kilkaset złotych.

W naszym kraju funkcjonuje wiele niezależnych specjalistów i firm, które pomagają w zrobieniu certyfikatu. Istotne będzie, aby sprawdzić posiadane uprawnienia, gdyż certyfikaty zrobione przez osobę która ich nie posiada nic nie będzie warty, a oprócz tego można się narazić na poważne kary finansowe. W skrajnej sytuacji to nawet może być kilka tysięcy, co stanowi dużo większą kwotę niż cena takiej usługi. W wielu przypadkach nie będzie trzeba nawet pokazywać obiektu, wystarczy podesłać wszystkie informacje oraz zdjęcia, i po paru dniach wszystko będzie gotowe.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY